Katrā rotā dzīvo kāds stāsts.
Par zemē un tautā sakņotu dzīves gudrību.
Par dabas nepieradinātību.
Par stiprās dzimtās kaldinātu briedumu un drosmi.

Mūsu darbu pamatā ir seno baltu tautu rotu bagātības, kas nebeidz pārsteigt ar savu formu, rakstiem un stāstu. Šo unikālo vēstījumu mēs stāstām tālāk, veidojot gan precīzas seno rotu kopijas, gan ietverot senās zīmes un simbolus moderna dizaina rotās, kā arī esam radījuši dizaina kolekcijas, ietverot dabas motīvus rotās. Esam pārstāvējuši Latviju starptautiskos pasākumos, rotas kā valsti reprezentējošas dāvanas tikušas augstiem Latvijas viesiem. Mūsu rotas ir aizceļojušas uz visiem apdzīvotajiem kontinentiem, un liels lepnums ir dzirdēt, ka pēc tām cilvēki atpazīst rotu valkātāja saistību ar Latviju. Esam arī uzņēmuši tālus viesus, kurus tieši mūsu rotas pamudināja ceļojumam uz Rīgu

Inita & Vitauts Straupes

Ģimenes uzņēmums Baltu Rotas radās aizrautībā par mūsu saknēm vairāk nekā pirms 25 gadiem. Dibinātājiem rotkaļiem Initai un Vitautam Straupēm šobrīd ir pievienojušies jau vairāk nekā 20 prasmīgu palīgu. No pirmās dienas rotas top skaistajā Siguldā. Senajiem simboliem pārtopot mūsdienīgās formās, reiz sākusies tendence tās ar lepnumu nēsāt kā ikdienā, tā svētkos. Esam lepni būt pie tā līdzvainīgi. Esam priecīgi redzēt, kā šī tendence turpina pieņemties spēkā. Baltu tautu pārsteidzošais un tik bagātīgais arheoloģisko rotu mantojums mūs joprojām turpina aizraut un iedvesmot diendienā. Idejas jaunām kolekcijām arvien biežāk smeļam arī ziemeļu dabas nepieradinātībā un leģendās. Taču vislielākā mūsu iedvesma ir Baltu Rotu nesātāju lepnums un atzinība.

Mūsu Komanda

Mūsu
komanda

Šobrīd mūsu jau ir daudz, esam dažādi un viens otru papildinām. Mums ir gan prasmīgi meistari, gan asi prāti, gan daudz čaklu roku pāru, kas ar mīlestību un rūpību darina rotas, par kurām Jums pastāstīs mūsu jaukās veikala meitenes. No mūsu rokām Jūsējās.

Labie Darbi

Labdarības projektus izvēlamies, sekojot savai sirdsbalsij. Šobrīd ar 15% ziedojumu no labdarības kolekcijām atbalstām gan Zvannieku mājas, gan biedrību“Cerību spārni”, gan ārstēšanās izdevumus "ziedot.lv" projektos.

Labdarības kolekcija KOKI

15% no šīs kolekcijas ieņēmumiem jau vairāk nekā 10 gadus tiek ziedoti dažādiem labdarības mērķiem - palīdzot nelaimē nonākušiem bērniem augt ģimenē Zvannieku mājās, cilvēkiem ar invaliditāti iesaistīties darbā Cerību Spārnu gādībā. 

Sadarbības Projekti

Mēs ticam, ka jādara tas, par ko mirdz acis. Tādēļ esam iesaistījušies vairākās brīnišķīgās sadarbībās ar māksliniekiem, mūziķiem, uzņēmējiem un citiem, kas mūs pārliecina un iedvesmo ar savu darbošanos.

Dalība iedvesmas forumā "Līdere 2021"

Šogad mēs bijām daļa no lieliskā izaugsmes un iedvesmas foruma Līdere 2021. Mūsu galvenā dizainere Inita Straupe radīja ekskluzīvas oriģinālrotas visām spožajām lektorēm. Sudraba piespraudi ar padparadscha safīru un jūrmalas akmeņiem. Rota raksturo sievietes dažādās lomas un katras galvenās prioritātes. Foto stils un apģērbs tapis sadarbībā ar modes dizaineri Ivetu Vecmani.

Mūsu stāsts